מלחמת "חרבות ברזל"

היו אתם העורף לצעירים חסרי עורף משפחתי

תרומה באשראי

תרומה בהעברה בנקאית

בנק לאומי, סניף 780, חשבון 815600/37
לפקודת עמותת אותות

'רונן'  בן  22.  בשבת, הוא היה בין המבלים הרבים במסיבה בדרום. הוא עזב מוקדם בבוקר ויצא הביתה , עוד לפני הגעת המחבלים.  מאז, רונן מסוגר בדירה, פוחד לצאת לרחוב ובטח לא מרגיש יכולת לעבוד. צוותים טיפוליים של אותות מלווים אותו ומסייעים לו ככל הניתן, אך רונן חסרי כוחות וחסר משאבים לדאוג לצרכיו הבסיסיים ביותר.

'אלישבע', בת 19 ומשרתת בצה"ל. אלישבע הייתה בין החוגגים במסיבה ב'רעים' והיא הצליחה לברוח מהתופת  ישירות לבסיס שלה.  היא מתנהלת בקושי רב ושרויה בחרדה רבה. היא זקוקה לתמיכה וליווי טיפולי הרבה מעבר למענה הנפשי הצבאי הזמין כעת.

'אשר' בן 20 וגר בדירת הצעירים באשקלון ללא ממ"ד. הבניין נפגע מפגיעה ישירה של רקטה, כך שגם דירתו- ביתו ומבצרו היחידי- הרוסה. בשעת הפגיעה הוא לא היה בדירה. הוא נודד בין גורמי תמיכה שונים. אשר מספר שהחרדה משתקת אותו ומונעת ממנו לחזור לדירה לאסוף את חפציו, או את מה שנשאר מהם. הוא חסר כל וזקוק למענה מקיף.

חוץ מרונן, אלישבע ואשר, ישנם עוד כ- 70 צעירים המצויים כעת בדירותיהם בתחושות קשות מאד וחוסר יכולת לתפקד. לחלקם נעצרה ההכנסה, שגם קודם היתה מוגבלת. הם מכירים באופן אישי צעירים וחיילים שנפגעו, נרצחו או נעדרים עדיין. מתוכם יש לא מעט חיילים וחיילות בודדים אשר מתמודדים עם מצב משברי זה בחוסר אונים מוחלט.

הם זקוקים לסיוע שלא יקבלו מאף אחד אחר. משפחותיהם אינן מספקות עבורם תמיכה – לא כעת, ולא כשהיו קטנים. אותות עושה ככל יכולה לתמוך, אולם זה לא מספיק ולא מספק.

כעת נחוצה ביותר  – תרומה של 150,000 ש"ח (או בהתאם לרצונכם ויכולתכם) שתשמש ל:

  • תווי מזון
  • ביגוד
  • כסף למימון טיפול רגשי ונפשי עד שיתפנה מקום בשירות הציבורי

סיוע בתחומים אלו משמש כמעצור להתדרדרות בריאותית, נפשית ובעיקר תפקודית, ומונע השלכות עתידיות קשות יותר.

הצוות ימפה את הצרכים הכלכליים הנדרשים. חלוקת הכספים תתבצע בפיקוח ובאחריות של מנהלי העמותה, ולו ישמשו אך ורק לשם המטרות שהצוות הטיפולי יגדיר.

עמותת אותות בעלת ארבעים שנות ניסיון, מפעילה דירות לצעירים בגילאי 18-26 ללא עורף משפחתי המגיעים מכל קשת החברה הישראלית. אותות מספקת את הצרכים המיידיים של דיור, אולם לרבים מהם אין משפחה תומכת מלבד התמיכה של אותות ואין קצבאות ממשלתיות.

תודה על נכונותכם לשקול בקשה זו,

בברכה, 

אלון ברמי, מנהל תחום קהילה ושותפויות

050-8689190 |  alonb@otot-il.org.ilwww.otot-il.org.il